צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  וואט סאקט

  וואט סאקט (Wat Saket) בעיר העתיקה של בנגקוק הוא מקדש מתקופת איוטאיה עם צ'די זהב נוצץ בבנגקוק. הוא נקרא גם הר הזהב, והוא משתרע על גבעה מעשה ידי אדם בגובה 80 מטרים שנבנתה בתקופת שלטונו של המלך ראמה השלישי. המקדש מקבל את פני המתפללים בכל ימות השנה, אם כי הוא העמוס ביותר במהלך יריד המקדשים השנתי שלו בנובמבר, במהלך לוי קראתונג. בשטח המקדש יש עצים בוגרים ומבנים בודהיסטיים טיפוסיים כגון אולם תפילה ראשי, אולם הסמכה וספרייה.

  ההר הזהוב בוואט סאקאט

  הר הזהב הוא אתר עלייה לרגל קדוש בתקופת הפולחן בת השבוע בנובמבר. ההגעה לפסגה דורשת טיפוס במעלה כ-300 מדרגות המקיפות את הצ'די כמו נחש מפותל באופן רופף. קל יחסית להתמודד עם השביל הסלול היטב, במיוחד אם אתם מבקרים מוקדם ביום או באקלים מתון בבנגקוק.

  וואט סאקט (Wat Saket) היה הקרמטוריום של הבירה ומקום ההשלכה של כ-60,000 קורבנות המגפה בסוף המאה ה-18. למרגלות הר הזהב, תמצאו בית קברות יוצא דופן מכוסה גפנים ועצים מגודלים. זה נותן אווירה מוזרה למדי, לא מעודכנת. ברגע שתגיעו לפסגת וואט סאקט, תהיו מוקפים בחומת פעמונים ופנורמות של העיר העתיקה של בנגקוק.

  יריד המקדשים בהר הזהב

  לאחר טקס פולחן שנתי של שרידי בודהה, וואט סאקאט מארח יריד מקדשים ענק במהלך לוי קראתונג, בדרך כלל בנובמבר. במהלך תקופה זו, הסטופה הענקית עטופה בבד אדום בוהק, עם תהלוכה לאור נרות לראש הר הזהב המציינת את תחילת החגיגה בת השבוע.

  פנסים צבעוניים ודגלים דקורטיביים, כמו גם דוכני אוכל, משחקי ירידים ומתקנים, מפיחים חיים בוואט סאקט. קהל עצום גודש את שטח המקדש משעות הערב המוקדמות ועד חצות במשך כל השבוע. תכנן ללכת מוקדם ככל האפשר כדי להימנע מתור ארוך להר הזהב.

  וואט סאקט בבנגקוק

  מספר המקומות : 344 Chakkraphatdi Phong , באן באט, פום פראפ סאטרו פאי, בנגקוק 10100, תאילנד

  מידע: מדי יום בין השעות 08:00-17:00